Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Abonament na aruksiki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filatelis

PostWysłany: Wto Mar 06, 2018 00:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co w tym dziwnego? Cięta Iława została zamówiona przez PZF w PP z okazji zjazdu PZF. Nie przez kupców abonamentu, lecz członków PZF. Czy to takie trudne?
Zamiast grać męczenników wystarczy zapisać się do PZF. Honor nie pozwala? To grajcie dalej umęczonych.
A najlepiej udać się do zarządu PP i przedstawić swoje racje. Ten portal nie jest miejscem dla reklamacji w Biurze Obsługi Klienta PP. Te jęczenie może być męczące.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WoZaj

PostWysłany: Wto Mar 06, 2018 01:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudne pytania nazywa Pan męczącym jęczeniem. OK
Myślałem że na forum PZF, czyli u samego źródła, dowiem się w jaki sposób Organizacja Społeczna jaką jest PZF może zamówić w Państwowej Firmie jaką jest PP serię znaczków i prawie całą ją przejąć.
Ale jak widać na trudne pytania ( przepraszam męczące jęczenia) odpowiedzi nie ma.
Powrót do góry
filatelis

PostWysłany: Wto Mar 06, 2018 09:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Organizacja jest dla Członków, a Pan pisał bardzo nie dawno: Przepraszam że piszę to na forum PZF ale za wstąpienie na członka PZF dziękuję. No i dobrze.
Powrót do góry
zbieracz12

PostWysłany: Wto Mar 06, 2018 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a skoro wozaj dziękuje za członkostwo w pzf to dziękuje i za Iławę i za nowodruki Smile zostaje mu zatem wylewanie żali od siebie jako podpowiedź to proponuje zamieścić posta w dziale - kupię Smile
Powrót do góry
WoZaj

PostWysłany: Wto Mar 06, 2018 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miało być że na Forum Filatelistów Polskich pod patronatem PZF.
No chyba że wg Was ja nie jestem ani filatelistą, ani polskim.
Teraz jest taka moda jak nie z nami to ... .
Panowie dziwne są Wasze argumenty. Jak nie jesteś członkiem PZF to nie należą się tobie znaczki wydawane przez PP. Jak się nie zapiszesz do PZF to siedź w koncie i rycz.
Te nalepki pomijam.
A Iławę ciętą mam ktoś z PZF się trochę dorobił, chyba że mi Pan odsprzeda po nominale swoje to chętnie wezmę drugą.
I nadal uważam że Organizacja Społeczna nie ma prawa zakupić prawie całości wydania od Państwowej firmy jaka jest Poczta Polska.
Myślę że filatelistyka pomału zamiera i stąd te Wasze nerwowe wypowiedzi.
Wszak już niedługo nie będzie na kim zarobić. A składki i koszty rosną. Jak Tu żyć ?
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Wto Mar 06, 2018 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie to że ktoś należy do PZF to nie znaczy że jest mądrzejszy , lepszy itd a jeśli już o tym mowa to ; w 2016 roku dwa nowodruki plus składka to 150 złotych dla członka PZF a na portalach nawet poniżej 120 złotych można kupić i pytanie kto tu jest mądrzejszy członek PZF czy filatelista ????
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Wto Mar 06, 2018 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgadzam się z soryo1966, że składka ma zwrócić się członkowi. Nie powinna ona być wpłacana w tym celu.
Poza tym rachunek przedstawiony nie jest poprawny jeśli chodzi o członków wnoszących składkę pełną (powinno być 170,-). Emeryci, którzy nabyli prawo do składki ulgowej w 2011 roku w 2016 roku wydali 140,-. Jednak jeśli wykupił "Iławę" to z całą pewnością wyszedł na swoje.
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Wto Mar 06, 2018 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny kolego Wozaj Organizacja Społeczna to Związek Rencistów i Emerytów albo Związek Bojowników o Wolność i Demokrację itd natomiast PZF to Organizacja pożytku publicznego i proszę zapoznać się z statutem będzie łatwiej prowadzić wymianę poglądów. Odnośnie wspierania przez Pocztę Polską PZF to większość Poczt popiera i wspiera narodowe organizacje związkowe skupiające filatelistów co jest normą i proszę nie wyciągać za daleko idących wniosków które są niewłaściwe i Pana uwagi w tym zakresie były niefortunne i wynikały z wzburzenia i późnej pory co tłumaczy Pana emocjonalną wypowiedź. Łączę wyrazy szacunku
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Wto Mar 06, 2018 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram zdanie soryo1966. Sprostuję, PZF to przede wszystkim stowarzyszenie i organizacja pozarządowa. PZF statut OPP uzyskał (wystąpił o nadanie) i musi się w związku z tym sprawozdawać.

Ostatnio zmieniony przez m^2 dnia Wto Mar 06, 2018 20:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Wto Mar 06, 2018 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba kolega m2 ma namyśli składkę przyszłościową. Tak się składa że 95% członków PZF niema nic z opłacanej składki i tu się z kolegą zgadzam jeśli już chce prowadzić polemikę na ten temat ale myślę że nie warto brnąć dalej. Ja tylko porównałem koszt składki i nowodruków ale jeśli tak to w 2017 roku koszt 160 złotych a nowodruki bez problemu kupić można po 120-130 złotych i przysłowiowy filatelista zadaje sobie proste pytanie co mi się bardziej opłaca i co będę miał za to że będę należał do PZF ??? niby proste pytanie a jaką Pan da odpowiedź ?? przekażę w niedzielę na spotkaniu i udzielę Panu odpowiedzi i czy Pan przekonał osoby które w tym roku nie zamierzają dalej płacić składki aby jednak przemyślały swoją decyzję.
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Wto Mar 06, 2018 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście wiele osób jest z czysto ekonomicznych względów. Ja dlatego, że jestem w grupie osób o podobnych zainteresowaniach, możemy razem coś zrobić, być efektywniejsi i bardziej dynamiczni.
Powrót do góry
filatelis

PostWysłany: Wto Mar 06, 2018 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie WoZaj, ma Pan spore szczęście:
,,Forum Filatelistów Polskich pod patronatem PZF.
No chyba że wg Was ja nie jestem ani filatelistą, ani polskim. ,,
Za granicą aby wypisywać brednie na forum związkowym trzeba być jego członkiem i się zalogować jako członek. Przeto poziom wpisów jest skrajnie inny niż ten, który Pan uprawia. I nie usprawiedliwia Pana, że jest pan z Torunia.
Nowodruki i inne gadżety nie są po to żeby zwrócić płaconą składkę. To może wymyśleć tylko skrajnie zawistny i przepełniony żółcią kolekcjoner. Uwagi do PP kieruj Pan do PP. Adres:
kontakt@poczta-polska.pl
Powrót do góry
torunianin

PostWysłany: Wto Mar 06, 2018 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja marzę o takim stowarzyszeniu kolekcjonerów znaczków pocztowych, w którym wszyscy (w miarę swoich możliwości) działają na rzecz filatelistyki. Stowarzyszeniu w którym osoby funkcyjne nie mogą być pracownikami emitenta, jego rencistami i emerytami. Nie mogą nimi być również członkowie najbliższej rodziny. No i jeszcze jedno. Pracownicy emitenta i członkowie ich rodzin nie mogą prowadzić działalności gospodarczej związanej z filatelistyką. Jak to by było pięknie.... Utopia to zapewne, ale pomarzyć można...
Powrót do góry
WoZaj

PostWysłany: Wto Mar 06, 2018 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie filatelis Niech Pan nie wyjeżdża z zagranicą bo tam na forum takiego tematu nigdy nie będzie, a dlaczego to dobrze Pan wie. Tam emitent nie pozwoli na takie zagrywki, a każdy kto chce ma dostęp do każdego nowego wydania.
ODPUSZCZAM. Kopanie się z koniem nie ma sensu.
Powrót do góry
filatelis

PostWysłany: Wto Mar 06, 2018 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toruń-reszta świata 2:0
Panowie, każdy ma taką pocztę, na jaką zasłużył. My najwidoczniej na taką. A tak na boku: gdyby nie prezes-pracownik PP nie byłoby wielu gadżetów, nie byłoby ciętej Iławy, nie byłoby biadolenia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: