Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Abonament na aruksiki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WoZaj

PostWysłany: Sob Mar 03, 2018 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi o to że z tego cytatu wynika że to jednak PP wydała i wprowadziła te nowodruki co wg mnie przeczy Pana 4xTAK.
Przepraszam że piszę to na forum PZF ale za wstąpienie na członka PZF dziękuję. Byłem dawno i dość długo członkiem, ale nie załapanie się na Jaruzelskiego z Papieżem skutecznie mnie zraziło do tej organizacji.
Spróbuję się jeszcze szarpać ale ostatnia polityka PP skutecznie coraz bardziej mnie zniechęca do tego hobby i tylko żal mi dotychczasowych moich zbiorów i tak z rozpędu jeszcze się kulam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
al

PostWysłany: Sob Mar 03, 2018 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WoZaj napisał:
Byłem dawno i dość długo członkiem, ale nie załapanie się na Jaruzelskiego z Papieżem skutecznie mnie zraziło do tej organizacji.
Spróbuję się jeszcze szarpać ale ostatnia polityka PP skutecznie coraz bardziej mnie zniechęca do tego hobby i tylko żal mi dotychczasowych moich zbiorów i tak z rozpędu jeszcze się kulam.

Kropka w kropkę, tak jak ja.
Też byłem długo członkiem PZF. Też się nie załapałem na Jaruzelskiego z Papieżem. Ale jak zobaczyłem na spotkaniu wymiennym w Klubie Energetyka, jak facet z Warszawy miał do sprzedania ok. 100 szt., to odechciało mi się być "szarym" członkiem PZF, nabijającym kabzę "władzy".
Powrót do góry
Lotar

PostWysłany: Sob Mar 03, 2018 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowodruki dla PZF nie są ok, mętna definicja wydań specjalnych nie jest ok, podobnie jak cała ta wątpliwa tradycja "wydań pozaabonamentowych" nie jest ok z powodów, które były tu wielokrotnie przywoływane.

Ale wracając do abonamentu na arkusiki. Temat pojawił się z powodu niskich nakładów niektórych arkusików i braku możliwości ich kupna w cenie nominalnej (fajna dokumentacja wkurzania filatelistów i sprzedawców :)przez PP jest chyba jeszcze na KZP). Innymi słowy PP wprowadza dyskusyjne rozwiązanie problemu, które sama stworzyła.
To program pilotażowy więc już teraz można się zastanowić jakie mogą być potencjalnie słabe strony tego rozwiązania.
- dostępność arkusików poza abonamentem, czyli pojedynczo. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że jest różnica między ozdobnym arkusikiem 6-znaczkowym a tym zwykłym 20 znaczkowym,
- dostępność znaczków z tych arkusików (no zdarzało się, że w dzień emisji zabrakło i arkusików i znaczków)
- taki abonament cieszyłby się większym powodzeniem gdyby ograniczyć liczbę znaczków w takim abonamentowym arkusiku do 9-10.
Być może to jest jakieś rozwiązanie dla sprzedawców, ale jak niby mają uzyskać swoją marżę.W sumie jest to kupowanie kota w w worku bo definicja arkusika sprzedażnego jest za szeroka.

No i najważniejsze pytanie czy taka forma sprzedaży spowoduje, że znikną problemy z kupowaniem arkusików przez przeciętnego filatelistę, (który raczej nie kupuje wszystkich), bo chyba o to chodziło PP, prawda?
Myślę, że wątpię.
Powrót do góry
filatelis

PostWysłany: Sob Mar 03, 2018 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako młodszy wiekiem filatelista z zaciekawieniem przeczytałem Panów wypowiedzi.
,,Byłem dawno i dość długo członkiem, ale nie załapanie się na Jaruzelskiego z Papieżem skutecznie mnie zraziło do tej organizacji.,, Drugi z Panów pisze ,,Też byłem długo członkiem PZF. Też się nie załapałem na Jaruzelskiego z Papieżem.,,
Temat był mi dotąd nie znany więc zapytałem starszego stażem kolegę. On twierdzi, że to poczta robiła w tamtych czasach dziwne interesy dewizowe (z Ars Polona ???), a PZF stał się ofiarą tych spekulacji. Dostał tylko promil zapotrzebowania na walory (wspomniany blok) i rozdzielił, jak rozdzielił. Zapotrzebowanie było wielokrotnie wyższe od rzucanych resztek (padliny).
Ten handlarz z Warszawy, o którym pisze Pan Al, nie był z pewnością akwizytorem PZF, tylko samodzielnym spekulantem, który pozyskał bloki pod stołem. Od PZF?
Z tego co się dowiedziałem, PZF był regularnie robiony w wała przez pocztę. I ta tradycja przetrwała do dziś.
Podsumowując, Panowie obraziliście się na PZF za to, że był on dymany, ale kochacie PP. Kochacie, bo dalej - trzydzieści lat !!! jesteście jej wierni i utrzymujecie spekulanta przy życiu. Nawet domagacie się arkuszy. Przemyślcie ten brak logiki. Spokojnej nocy.
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Sob Mar 03, 2018 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny kolego filatelis jak się określiłeś młodym wiekiem opisujesz przekazy domniemywam ustne przekazane przez innego filatelistę. W tej sprawie jednak mylisz się i to bardzo. Po pierwsze ARS Polonia najwięcej sprzedawał walorów zagranicę w okresie lat '60 i początku '70 i to głównie prób a pieniądze miały być i w rzeczywistości były w dużej części na zakup materiału związanego z znaczkiem Polska nr 1 na potrzeby Muzeum Poczty we Wrocławiu i są na to odpowiednie dokumenty. Co do innych wydań to niebyła to aż tak duża ilość jak opisujesz aby miała wpływ na rynek w Polsce.
Odnośnie wydań z okresu lat '80 i robieniu z PZF przysłowiowego "wała" to również masz złe informacje. Po pierwsze Blok 132 był dla członków z minimum 20 letnim stażem w PZF mój tato miał wówczas 12 letni staż i bloku nie otrzymał oraz zasłużeni działacze PZF takie było oficjalne uzasadnienie. Jednocześnie jak pamiętał członkowie władz kół sami oferowali te walory ale w cenie wolnorynkowej ( wówczas były ceny urzędowe ) i tak mój tato kupił dla mnie ten blok od przewodniczącego koła i to głównie z tej strony następował wypływ materiału oraz przez sklepy filatelistyczne które zaopatrywały się w Centralnej Składnicy Znaczków w ramach firmy RUCH. To były czasy gdzie reglamentacja dotyczyła również znaczków pocztowych. Sklep kupował bloki w cenie urzędowej a następnie prawie w całości sprzedawany był poza sklepem ale w cenie kilka razy wyższej od urzędowej. Te słowa potwierdzi większość osób które w tym okresie zbierały znaczki i słowa kolegi al i Wozaj dokładnie opisują tą sytuację oraz znaczący odpływ członków z PZF Również życzę dobrej nocy.
Powrót do góry
347

PostWysłany: Nie Mar 04, 2018 01:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do dnia dzisiejszego w szafach prezesów kół są zakiszone deficytowe bloki- kiedyś deficytowe,mój ojciec członek pzf od 50 roku opowiadał że blok z 54 r. lotniczy ND mieli otrzymać członkowie pzf - oczywiście wszyscy nie otrzymali,a swojego czasu wypłynęła większa ilość tych bloków.to samo z katowicami nd
Powrót do góry
filatelis

PostWysłany: Nie Mar 04, 2018 01:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest mi przykro. Starszy kolega mnie okłamał. A opowiadał tak przekonująco. Ale przy okazji poznałem część historii PZF. To piękny materiał do pisania wspomnień. Takie historie powinny być publikowane na łamach Filatelisty, zamiast ... niektórych brazylijskich seriali.
Powrót do góry
piotr63

PostWysłany: Nie Mar 04, 2018 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,

z moich najnowszych, aczkolwiek krótkotrwałych "badań" wynika, że ostatnio PP decydowała się oferować mniejsze ilości niskonakładowych arkusików (tych do 20 szt.) poprzez sklep internetowy, dostarczając w zamian większe ilości do okienek pocztowych (filatelistycznych). I to jest dobry kierunek w mojej ocenie. Abonament na arkusiki może w zamyśle i jest OK,ale jak pomyślę o rachunku jaki zostanie wystawiony na zakończenie kwartału, to słabo mi się robi. Dlatego też raczej nie skorzystam - będę nadal dzień przed emisją zaglądał na pocztę i dowiadywał się czy arkusik został dostarczony, lub (jeśli nie został dostarczony) próbował zakupić go na stronie sklepu internetowego - polecam FireFoxa - jest bardziej cierpliwą przeglądarką przy braku odpowiedzi ze strony sklepu niż Chrome czy MS Edge (Opery i innych nie próbowałem)
Powrót do góry
zbieracz12

PostWysłany: Pon Mar 05, 2018 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WoZaj napisał:
Tak jestem zdziwiony.
Moja nieświadomość wynika z tego ze cała działalność PP jest okryta wielka tajemnicą. Nie wiadomo kto, gdzie, kiedy, ile i dlaczego.
Nagłe zmiany edycji, dziwne co najmniej niektóre nakłady itd.
Pana odpowiedź jest dla mnie jak najbardziej satysfakcjonująca, ale proszę podać mi jakieś rzetelne źródło tej informacji.
Nie wiadomo ile PP ma wykupionych abonamentów ( o ilości członków PZF również nie ma żadnej informacji)
Natomiast dla słynnej ciętej Iławy już nie ma tak prostego wytłumaczenia.
To były normalne znaczki a rozprowadzone w dziwny sposób.

Dopiszę jeszcze bo coś znalazłem:
Jak Pan to interpretuje ?:
Cytat:
Informacja Prezesa PZF w sprawie dystrybucji nowodruków w roku 2015. Treść rozszerzona Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

W tym roku Poczta Polska z niewielkim opóźnieniem wydała dwa rodzaje Nowodruków: Europa - 2015 oraz Air Show Radom. Oba w nakładzie po 9500 szt. w wersji ząbkowanej i nieząbkowanej. Wejdą do obrotu pocztowego 22 grudnia 2015 r.
Opóźnienie wynikało z konieczności wprowadzenia zmian w regulaminach emisji Nowodruków.

Z wyrazami szacunku
Prezes ZG PZF
Henryk Monkos

zinterpretuje to tak: Oprócz tego wydano pamiątkę filatelistyczną w postaci bloku, na którym z oryginalnych materiałów produkcyjnych wydrukowano wzór znaczka 4804, z przekreślonym nominałem. Pamiątkę wydano w dwóch wersjach - nieząbkowanej ND01 i ząbkowanej ND02. Pamiątki były rozprowadzane wśród członków Polskiego Związku Filatelistów w zestawach po 1 szt. każdej wersji, z tym samym numerem kolejnym. Wydawnictwo nie ma ważności obiegowej i nie może być użyte do opłacania przesyłek pocztowych.
dla członków pzf za promocję kolekcjonerstwa...skoro dla członków pzf to w czym Pan ma problem? nie chce Pan być członkiem - nie ma Pan nowodruków chyba że z rynku wtórnego - nie widzę tu nic ukrytego ani żadnych niedomówień. skoro Pana to nie interesuje po co Pan zabiera głos w sprawie tych nowodruków - oczywiście że chciałby Pan dostać te nowodruki po cenie jaką mają członkowie pzf jednocześnie nie będąc członkiem ale takiego luksusu nie ma więc jak kolega wyżej pisał owszem - może Pan mieć luksus zamówić je na rynku wtórnym pozdrawiam
Powrót do góry
Lotar

PostWysłany: Pon Mar 05, 2018 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to przy okazji PZF, czy Związek będzie rozprowadzał wśród członków również abonament arkusikowy?
Powrót do góry
filatelis

PostWysłany: Pon Mar 05, 2018 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz: PZF jest TYLKO klientem PP. To dwie różne struktury. PZF może coś uprosić, ale musi z góry zapłacić.
W dalszej przeszłości liczba członków PZF wielokrotnie przewyższała niektóre nakłady i stąd kombinowano różne sposoby dystrybucji, nie podobające się, co zrozumiałe, masom członkowskim. Dzisiaj przy ca. 5 tysiącach członków, problemy z rozdziałem są z reguły historią. Ale nie doceniamy PP. Oni coś wymyślą, żeby wywołać ferment.
Nic mi nie wiadomo o żadnym abonamencie arkusikowym. Bo i po co?
Powrót do góry
Lotar

PostWysłany: Pon Mar 05, 2018 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@filatelis dziękuję za szybką reakcję, ale proszę wybrać jedną z trzech odpowiedzi: 1.tak, 2.nie, 3 nie wiem. Nie będzie potrzeby pisać "jeszcze raz"
Powrót do góry
filatelis

PostWysłany: Pon Mar 05, 2018 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry, nie nadążam. Odpowiedziałem na kilka wpisów.
Ale jeśli kolega preferuje odpowiedź ,,3. nie wiem,, , to jest super.
Powrót do góry
Lotar

PostWysłany: Pon Mar 05, 2018 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liczy się tylko szczera odpowiedź Very Happy
Powrót do góry
WoZaj

PostWysłany: Wto Mar 06, 2018 00:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O i Kolega zbieracz12 okazał się kolejnym "ludzkim Panem"
Dziękuję bardzo że "daje" mi Pan luksus zakupu.
Nie ja poruszyłem ten temat ale skoro wypłynął to się wypowiadam ( chyba jeszcze mogę ? Very Happy ).
Wszędzie Panowie podkreślacie że PZF nie ma nic wspólnego z PP.
Tylko pytam: dlaczego więc ma przywileje?.
Bo z Waszych niektórych wypowiedzi wynika że się należy.
A tym czasem Poczta Polska Wam projektuje, drukuje i sprzedaje (wiem że PZF musi za to zapłacić - tylko ile? Jak za każdy zwykły czarnodruk czy PZF pokrywa całość łącznie z projektem i kosztami produkcji ).
Bo ja uważam że Poczta Polska powinna mieć tyle wspólnego z Polskim Związkiem Filatelistycznym co Lasy Państwowe z Zakładem Stolarskim.
Wspólnym dla jednych jest tylko znaczek a dla drugich tylko drewno i nic więcej.
Czy jak Związek Mleczarzy jakimś sposobem wymusi na PP wydanie specjalne i przejmie cały nakład znaczków dla siebie, to Pan jako rasowy filatelista będzie zadowolony że będzie Pan miał luksus zakupu tych znaczków z drugiej ręki ?
Proszę więc mi wytłumaczyć "ciętą Iławę", która będąc pełnoprawnym obiegowym znaczkiem, prawie w całości została przekazana do PZF do rozprowadzenia .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: