Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Abonament na aruksiki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Graf Orlok

PostWysłany: Pią Mar 02, 2018 15:13    Temat postu: Abonament na aruksiki Odpowiedz z cytatem

Poczta Polska wprowadziła testowy abonament na arkusiki sprzedażne.

http://filatelistyka.poczta-polska.pl/sklep_pl/template/pages/Reg_arkusiki_PL.pdf

Dziwne, że jeszcze nikt tu nie podjął tematu Shocked . Zamówiłem ten abonament i jestem pełen nadziei. Może dzięki temu nie będę się już przejmował tym czy uda mi się rano kupić konkretny arkusik. Wówczas nakłady mogą być już nieważne jak niskie Razz Nie jest to dla mnie idealne rozwiązanie, bo np jestem zmuszony zamawiać również arkusiki 20-to znaczkowe (a uznaję za PSPZP tylko 16-to znaczkowe). Podobnie również arkusiki bez zadrukowanych marginesów, które nie są obiektem moich zainteresowań. Zakładam jednak, że te będę mógł bez wielkich strat sprzedać bądź wymienić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WoZaj

PostWysłany: Pią Mar 02, 2018 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę dziwny ten abonament i niech sie Pan tak nie cieszy bo i tak wszystkiego Pan nie dostanie.
Po pierwsze czemu od 5 - XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018 Pan nie dostanie bo są 4 znaczki.
No i najważniejszy punkt:
Cytat:
Pilotażową sprzedażą wysyłkową nie są objęte znaczki pocztowe emitowane jako wydania specjalne.

Wciskanie na siłę 20 znaczkowych arkuszy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
torunianin

PostWysłany: Pią Mar 02, 2018 16:16    Temat postu: abonament arkusików Odpowiedz z cytatem

Też zamówiłem, też jestem pełen obaw, brawo dla PP że nie wmusza arkuszy 50-znaczkowych.To, że nie będzie nalepek z przekreślonym nominałem to wg mnie dobrze, ale czy w tym będą spekulacyjne wydania typu ciętej Iławy - o tym się dopiero przekonamy.
Powrót do góry
jankusz

PostWysłany: Pią Mar 02, 2018 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku wciskanie na siłę 20-to i 16-to znaczkowych arkuszy Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
filatelis

PostWysłany: Pią Mar 02, 2018 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby dorośli faceci i ''doświadczeni'' kolekcjonerzy, a dają się kolejny raz nabić w butelkę emitentowi. Tak trzymać!!!
Powrót do góry
Lotar

PostWysłany: Pią Mar 02, 2018 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co to są "znaczki pocztowe emitowane jako wydania specjalne." ?
Powrót do góry
WoZaj

PostWysłany: Pią Mar 02, 2018 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lotar napisał:

Te wydane w minimalnych nakładach i najdroższe zaraz po wydaniu Very Happy
Powrót do góry
Lotar

PostWysłany: Pią Mar 02, 2018 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, to chyba najlepsza definicja, ale PP musi jednak sporo natworzyć, żeby dać sobie "prawo" do zupełnej dowolności.
Przejrzałem informacje na stronie sklepu PP - i tak:

1/ w informacji o usłudze abonamentu jest napisane:"Zamawiając abonament filatelistyczny na cały rok Klient ma gwarancję otrzymania walorów bez względu na nakład"

2/ W regulaminie abonamentu znaczków już jednak mamy coś takiego: "Abonamentem nie są objęte znaczki pocztowe emitowane jako wydanie specjalne w formach wydawniczych w ograniczonych nakładach (...).
Tu musimy, się domyślać czy chodzi o znaczki, odmiany znaczków, czy formy wydawnicze. W tym regulaminie mamy całkiem zgrabną definicję czarnodruku, ale brak definicji wydania specjalnego.

3/No i teraz regulamin abonamentu arkusików: Jest definicja wydania specjalnego: "forma wydawnicza znaczka pocztowego danej emisji z rocznego planu emisji znaczków pocztowych (np. czarnodruk) /he,he/, o której informacja jest zawarta na stronie www. filatelistyka.poczta-polska.pl". W tym samym regulaminie jest też definicja waloru filatelistycznego jako arkusika sprzedażnego emitowanego w 2018 roku /proszę porównać z pkt1./
Pomijam już drobiazg, że mamy teraz definicje arkusika (do 16) i arkusika sprzedażnego (5-20).

Ile to trzeba się natrudzić i jednak trochę namieszać, żeby móc wydawać te "nieperforowane Iławy" i inne "walory" spekulacyjne, poza abonamentem.
Powrót do góry
filatelis

PostWysłany: Pią Mar 02, 2018 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, co nie jest zakazane, jest dopuszczalne. Nic nie zabrania PP produkować takie wyroby.
Niejasność zasad i regulaminów pocztowych: ich część pisała Pani Krysia na trzecim piętrze dyrekcji, część Pani Mariola na siódmym. W międzyczasie zmienili się pięć razy ich kierownicy i kierownicy kierowników.
Powrót do góry
Lotar

PostWysłany: Pią Mar 02, 2018 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co nie jest zakazane jest dozwolone? No, ale jakoś PP omija szerokim łukiem temat PZF-nowodruków. I w regulaminach i na swoich stronach - nie są pewni?
A druga rzecz to wszystko jedno kto te regulaminy pisze, ale jakoś nie ma tam żadnego podpisu typu: zarząd, dyrektor czy pani Krysia. Trochę jednak ciąży ta odpowiedzialność za takie kwiatki.
Powrót do góry
filatelis

PostWysłany: Sob Mar 03, 2018 00:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowodruki dla PZF są dla członków PZF, nie kupców abonamentu (jak nazwa wskazuje). Każdy nie-członek może je kupić na rynku wtórnym. To już jest luksus dla nie-członków. W czym problem? Te gadżety mają przecież tylko wartość pamiątkową.
Powrót do góry
WoZaj

PostWysłany: Sob Mar 03, 2018 09:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filatelis napisał:
Nowodruki dla PZF są dla członków PZF, nie kupców abonamentu (jak nazwa wskazuje). Każdy nie-członek może je kupić na rynku wtórnym. To już jest luksus dla nie-członków. W czym problem? Te gadżety mają przecież tylko wartość pamiątkową.

Jaki z Pana "Dobry Pan".
Ja jako nie-członek mogę to nawet zakupić na rynku wtórnym i to jest dla mnie luksus. Very Happy
A przecież mógłby być zakaz posiadania - jak nie będę członkiem Very Happy .
Ja mam tylko jedno pytanie:
Czy to PZF zamawia te pamiątkowe gadżety na PP , płaci za ich przygotowanie, wydruk i rozprowadza wśród swoich członków ? Jeśli tak to OK.
Jeżeli to natomiast PP pokrywa koszty przygotowania i produkcji to już nie jest tak OK.
Na szczęście nie zbieram tych nalepek - prawdą jednak jest że ładnie by wyglądały w kolekcji obok znaczków prawdziwych i pewnie każdy by je chciał mieć za rozsądna cenę .
Natomiast te gadżety mające wg Pana "tylko wartość pamiątkową" osiągają przypadkiem niezłe ceny na aukcjach.
Powrót do góry
filatelis

PostWysłany: Sob Mar 03, 2018 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aż dziw bierze, że wśród aktywnych kolekcjonerów taka nieświadomość. Odpowiedź brzmi: 4 x TAK. Zdziwiony Pan?
Powrót do góry
WoZaj

PostWysłany: Sob Mar 03, 2018 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jestem zdziwiony.
Moja nieświadomość wynika z tego ze cała działalność PP jest okryta wielka tajemnicą. Nie wiadomo kto, gdzie, kiedy, ile i dlaczego.
Nagłe zmiany edycji, dziwne co najmniej niektóre nakłady itd.
Pana odpowiedź jest dla mnie jak najbardziej satysfakcjonująca, ale proszę podać mi jakieś rzetelne źródło tej informacji.
Nie wiadomo ile PP ma wykupionych abonamentów ( o ilości członków PZF również nie ma żadnej informacji)
Natomiast dla słynnej ciętej Iławy już nie ma tak prostego wytłumaczenia.
To były normalne znaczki a rozprowadzone w dziwny sposób.

Dopiszę jeszcze bo coś znalazłem:
Jak Pan to interpretuje ?:
Cytat:
Informacja Prezesa PZF w sprawie dystrybucji nowodruków w roku 2015. Treść rozszerzona Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

W tym roku Poczta Polska z niewielkim opóźnieniem wydała dwa rodzaje Nowodruków: Europa - 2015 oraz Air Show Radom. Oba w nakładzie po 9500 szt. w wersji ząbkowanej i nieząbkowanej. Wejdą do obrotu pocztowego 22 grudnia 2015 r.
Opóźnienie wynikało z konieczności wprowadzenia zmian w regulaminach emisji Nowodruków.

Z wyrazami szacunku
Prezes ZG PZF
Henryk Monkos
Powrót do góry
filatelis

PostWysłany: Sob Mar 03, 2018 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PP i PZF to dwie zupełnie różne struktury. PZF nie ponosi odpowiedzialności za działania PP i nie może ich tłumaczyć. Proszę kierować zatem zapytania do odpowiedniego pionu w PP. Nie wiem jakiego, bo to mnie w ogóle nie interesuje. PZF nie ma nic wspólnego z abonamentem na poczcie, opóźnieniami druku, przepisami itd.
Informacji o PZF udzieli pewnie biuro zarządu.
A pomyślał Pan, żeby zamiast się szarpać, wstąpić do PZF? Będzie taniej i prościej.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: