Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Nominały znaczków

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FDC
Gość

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2012 21:15    Temat postu: Nominały znaczków Odpowiedz z cytatem

Na jakiej podstawie PP ustala nominały emitowanych znaczków, bo jak patrze na aktualne wydanie Historii Polskiej Fotografii ni jak to mogę przylepić do najbardziej popularnych opłat przesyłek listowych. Pasuje mi tam tylko list priorytetowy za 1.95 a chyba najbardziej popularny jest R za 3.75 i R prio za 4.15 ??
Powrót do góry
ADAMO

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2012 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczta robi takie nominały z jednego powodu. Na "wydojenie" kasy od filatelistów. Tylko i wyłacznie. Innego powodu nie ma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TaWicz

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 00:02    Temat postu: Nominały znaczków Odpowiedz z cytatem

Drugi nominał, czyli 2,40 zł, to opłata za zagraniczny ekonomiczny list wagi do 50 g (i kartkę pocztową) do wszystkich krajów, a więc usługę bardzo popularną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FDC
Gość

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 05:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie, ale w całym arkuszu nie ma nic na przesyłkę krajową. Musisz kombinować i dolkejac inne znaczki "od czapy".
Generalnie "puszczam FDC z tekturką 120g/m2 w obieg i juz go potem nie otwieram. Musiał bym do środka jakąś blaszkę wsadzić żeby się porto zgadzało 4.80, ale jak to potem wszystko przechowywać połowa kopert z blaszkami ? Twisted Evil
Powrót do góry
Drizzd

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 06:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wrzuć monety, list na pewno dotrze do celu Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
m^2

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 07:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę więcej wiary w rzetelnosc PP. Mogę potwierdzic, ze list z monetami w srodki (kwota 9,50) zostal przez PP dostarczony w stanie nie naruszonym. Poczatkowo nie moglem w to uwierzyć, zwlaszcza w to ze ktos zdecydowal sie na wyslanie pieniedzy (monet) ale widac ze mozna. Moze idzie ku lepszemu.
Powrót do góry
ADAMO

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FDC mozesz przecież tekturke wyciągnąć. Aby to zrobić nie zaklejasz normalnie koperty tylko łapiesz klapę z resztą koperty małym kawłkiem taśmy klejącej (potem odklejsz delikatnie - bez problemu) lub zakładasz klape koperty do środka jeśli to mozliwe. Robie tak od kilku lat.
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuje ADAMO twojej metody - zobaczymy co z tego wyjdzie - już raz reklamowałem zniszczone koperty - jest nawet o tym wątek na forum.

http://www.zgpzf.pl/ffp/viewtopic.php?t=3983

m^2 napisał:
Trochę więcej wiary w rzetelnosc PP. Mogę potwierdzic, ze list z monetami w srodki (kwota 9,50) zostal przez PP dostarczony w stanie nie naruszonym. Poczatkowo nie moglem w to uwierzyć, zwlaszcza w to ze ktos zdecydowal sie na wyslanie pieniedzy (monet) ale widac ze mozna. Moze idzie ku lepszemu.

Ja ostatnio dostałem 3 negatywy na Allegro za to że nie dotarły trzy nierejestrowane przesyłki. Od soboty nagrywam wszystko na telefonie, ja mam ZERO zaufania. Dopóki u mnie na wiosce był urząd pocztowy było ok. a jak jest ajencja jest totalny bałagan. Mało tego ostatnio wysyłałem koledze z koła z Łodzi kilka arkuszy z marynistyką i kilkanaście hawidów i zniknęły z przesyłki. List rejestrowany !!
Powrót do góry
ADAMO

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FDC ja nie narzekam na ta metodę. Tak jak napisałem robie tak od kilku lat. Przeczytałem także twój wpis o uszkodzonych kopertach i mnie się to jeszcze nigdy nie przytrafiło. Może były z 3-4 listy z lekko uszkodzona klapą koperty której nie zaklejam tylko łapię na środku kawałkiem taśmy klejącej i przez to pewnie gdzieś przychaczyła na sortowni. Ale ogólnie 99,9 % przesyłęk dostaję OK. Napisz potem jak Tobie funkcjonuje to. Ja nie wyobrażam sobie abym miał przechowywać wszystkie koperty z tekturką w środku. Smile
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Sob Cze 09, 2012 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno spróbuje ADAMO. Mam nawet taka specjalna białą taśmę nie pozostawiającą śladu po kleju.

Edit:

Zrobiłem jak radziłeś ADAMO, to odkleili mi tą taśmę polizali i zakleili na stałe cała klapkę !!

Edit:

Dziś dostałem kolejny monit o niedostarczonej przesyłce. !!

Edit:

I kolejny negatywny komentarz na Allegro, bo wcięło polecony, a kupująca odemnie blok za notabene 2.5 zł niestety nie była wyrozumiała dla mnie.

A najlepsze jest to że w środę wysyłałem do siebie 2 koperty FDC z twórczością M.Barorego a listonosz wczoraj w piątek przyniósł mi tylko jedną, a drugiej już nie było. PARANOJA Exclamation Exclamation Dlaczego to się dzieje u mnie !!

Ale, sprawdziła się moja nowa metoda zabezpieczania kopert FDC.
Kupiłem karty albumowe Leuchturmm Clasic 1C (przeźroczyste) dociąłem sobie górę z zapasem 1 cm do wymiaru koperty, listek koperty zawijam do wewnątrz, po ofrankowaniu i erkowaniu wkładam do karty albumowej, potem zaklejam górę taśma i oddaje z powrotem do okienka. Karta ładnie usztywnia kopertę, a i po obiegu pocztowym walor jest czyściutki. Jak na razie żaden mózgowiec z poczty nie wpadł na pomysł wydobycia FDC z mojego zabezpieczenia, i mam nadzieje że tak zostanie. Nie wiem jak by się to miało z dalsza wysyłką i przejściem koperty przez maszyny sortujace. Exclamation Exclamation
Powrót do góry
ADAMO

PostWysłany: Sob Cze 09, 2012 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem. Mnie jeszcze nikt nie wpadł na pomysł aby zerwać taśmę i zaklejić kopertę a wysyłałem FDC (inne koperty także) nawet za granicę.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: