Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Wędkarstwo na znaczkach - budowa eksponatu.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Budujemy eksponat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
panrysiul

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 20:21    Temat postu: Wędkarstwo na znaczkach - budowa eksponatu. Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie tym razem proszę o stosowną ocenę przedstawionych walorów, które chciałbym użyć jako eksponat pt. Wędkarstwo w Polsce. Jak pisałem wcześniej bardziej jestem wędkarzem(nawiedzony) niż filatelistą(mniej niż amator) ale chcę spróbować swoich sił. Czym się kieruję prosząc o ocenę? Tym, że chcę może kiedyś w lokalnym ośrodku kultury pokazać swoje zbiory i filatelistyczne i numizmatyczne i inne. Wszystko jednak będzie związane z wędkarstwem i rybami w Polsce. Dlaczego taki pomysł? Już od dawna chodziło coś takiego za mną. Chciałbym pokazać młodzieży, że można mieć różne ciekawe hobby. Nie trzeba sięgać po używki aby dobrze i miło spędzać czas. Tak więc jeśli będą słowa krytyki przyjmę je na klatę a jeśli daj Boże byłyby słowa pochwały o doborze walorów to się ucieszę. Więc do dzieła i oceńcie koledzy:

Posiadam 8 różnych kopert w tym temacie + serię znaczków

Te koperty mam 2 różne + seria znaczków

I jeszcze coś takiego

To na tyle. Bardzo proszę o ocenę i rzeczową opinię, jeśli się nie nadaję to śmiało. I jeszcze jedno jeśli używam słownictwa mało filatelistycznego to przepraszam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej_pzf

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na strnie Okręgu Śląsko-Dąbrowskiego PZF jest dział "Budujemy eksponat"
http://www.pzfslask.pl/articles.php?cat_id=2
Tam znajdziesz jak wyglądają walory które winne się znaleźć w eksponacie; Pamiętaj im rzadsze tym lepsze!
Aerogram - Aerogramme
Arkusik czy bloczek
Blok, blok okolicznościowy
Datownik okolicznościowy
Frankatura mechaniczna
Karnet, Karnecik
Karta pocztowa ilustrowana
Karta pocztowa, pojedyncza (Cp)
Koperta pocztowa (Ck)
Maksimafilia - kartka maksimafilii
Międzynarodowy kupon na odpowiedz
Nie należy zamieszczać w eksponacie tematycznym
Próby- (diament-pólksiężyc-diament)
Telegram - Telegramme
V-mail, Airgraph
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
panrysiul

PostWysłany: Sob Sty 08, 2011 14:37    Temat postu: Wędkarstwo na znaczkach - budowa eksponatu. Odpowiedz z cytatem

Witam Panie Andrzeju.
Przejrzałem wskazaną stronę i mam pytanie odnośnie budowy eksponatu. Jest tam napisane, że musimy wybrać czy znaczek czysty czy kasowany - ze wskazaniem na czysty. A jak się to ma do innych walorów- fdc itp. Czy też muszą być czyste, czy mogą być kasowane i np. z okolicznościowym datownikiem?
Powrót do góry
Andrzej_pzf

PostWysłany: Sob Sty 08, 2011 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostemplowania tematyczne to najlepsze są te z obiegu pocztowego. Obieg pocztowy na całostkach nie może przysłaniać tematu i dominować! Dopuszczalne są również czyste (czyli bez obiegu) i datowniki na wycinkach (z całostki wycinka nie można robić). Zamieść proszę jakieś skany to konkretnie będzie można się ustosunkować!
Zapomniałem podać link do Galerii -proponuję zobaczyć eksponaty tematyczne!
http://gef.zgpzf.pl/galeria.php?lang=PL&klasa=5
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eksponat tematyczny to nie tylko materiał filatelistyczny poukładany na kartach wystawowych, ale całość musi mieć jakiś "motyw przewodni" i logiczny plan wg którego to wszystko jest pokazane. Eksponat tematyczny musi o czymś "opowiadać".

Tutaj są linki do kilku stron internetowych, gdzie można obejrzeć różne eksponaty (nie tylko tematyczne) http://www.zgpzf.pl/ffp/viewtopic.php?t=2820

Gdyby zdecydował się Pan na budowę eksponatu to trzeba się też zapoznać z regulaminem odpowiedniej klasy wystawowej http://www.zgpzf.pl/infopage.php?id=181

Proponowałbym także zapoznanie się z cyklem artykułów autorstwa Ryszarda Prange "Opowiedzieć historię - eksponat tematyczny" publikowanych na łamach "Filatelisty" w latach 2007-2008
Powrót do góry
Andrzej_pzf

PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i nazbierało się tego troszkę! Proszę się jednak nie zrażać przez to wszystko każdy musi przejść. Uważam podobnie jak Adam lepiej wcześniej jak później! Powodzenia i cierpliwości życzę!
Powrót do góry
panrysiul

PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 11:46    Temat postu: Wędkarstwo na znaczkach-budujemy eksponat. Odpowiedz z cytatem

Panowie Andrzeju i Adamie jak na pewno przeczytaliście filatelistą jestem mniej niż amatorem natomiast urzekło mnie spojrzenie na temat wędkarstwa przez kolegów filatelistów a zarazem wędkarzy. Myślę, że jeszcze nie teraz bo mam za mało walorów ale może już nie długo przy waszej pomocy może coś się uda. A co do waszych słów to uczyć sie trzeba od mistrzów i każda krytyka czy pokazanie kierunku działania wyjdzie tylko na plus.
Reasumując ja chciałbym zrobić coś o wędkarstwie ale opierając się tylko na walorach Polskich. Ogromna przepaść dzieli mnie od mistrza Jaskulskiego, dlatego chciałbym na początek ograniczyć swoje zbiory do rodzimych. Z pewnością wejdę na wskazane linki bo to dużo podpowiada. Very Happy
Powrót do góry
Andrzej_pzf

PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z znaczków tylko naszego kraju mało co można w temacie dobrze zrobić. Zastanów się może na zbudowaniu tego eksponatu w klasie maksimafilii
To jest z pewnością prostsze!
Link do dwóch eksponatów:
http://gef.zgpzf.pl/galeria.php?lang=PL&klasa=6
Powrót do góry
panrysiul

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Chciałbym poprosić o ocenę dwóch znaczków z waloru jak na linku. Chodzi mi o dwa ostatnie znaczki o nominałach 3 i 4 Ft.
Pierwszy wędkarz z podrywką - chciałbym tym znaczkiem nawiązać do sposobu pozyskiwania żywca (dla niewiedzących - mała rybka) do złowienia np. szczupaka czy sandacza lub po prostu zaspokojenia własnych potrzeb żywieniowych poprzez złowienie ryb.
Drugi znaczek sam w sobie przedstawia wędkujących z łodzi.

www.znaczki-sklep.com/index.php?products=product&prod_id=32566

Z góry dziękuję.
Powrót do góry
Andrzej_pzf

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ładne niezbędne w eksponacie wędkarstwo! Ta seria jest również cięta czyli lepsza!
Powrót do góry
Ryszard

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panrysiul napisał:
Drugi znaczek sam w sobie przedstawia wędkujących z łodzi.

Co do szczegółów to chyba nie z łodzi bo za wysoko stoją ci wędkarze a gdyby to był jacht to chyba byłoby widać jakieś relingi czy coś w tym stylu. Dla mnie to wygląda na kamienisty brzeg.

Andrzej_zgpzf napisał:
Bardzo ładne niezbędne w eksponacie wędkarstwo! Ta seria jest również cięta czyli lepsza!

Fakt, ładne znaczki. Obciąć ząbki Wink
Powrót do góry
panrysiul

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i kolega Ryszard ma rację a ja nie dopatrzyłem w powiększeniu. Tak to jest jakiś głaz na którym stoją wędkarze.
Co do obcięcia ząbków - hehe dobre. Very Happy
Powrót do góry
Andrzej_pzf

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję kupić cięte nie obcięte. Czyli duży margines, egzemplarz z narożnika lub parka aby nie było zbędnej dyskusji!
Powrót do góry
panrysiul

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej koledzy nie róbcie scen, przecież nie zamierzam obcinać ząbków hehe. Na tyle to mimo nikłego stażu na tym forum to już kumam co nieco.
Powrót do góry
Andrzej_pzf

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panrysiul napisał:
Na tyle to mimo nikłego stażu na tym forum to już kumam co nieco.

Czyli nauka nie idzie w las! Tak trzymać!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Budujemy eksponat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: