Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Jak segregować kolekcje? jakie klasery wybrać?

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wujekbaniu

PostWysłany: Sob Maj 26, 2007 16:55    Temat postu: Jak segregować kolekcje? jakie klasery wybrać? Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam nadzieje, że nie pomyliłem działu Very Happy a jeśli tak to przepraszam, ale nie bardzo wiem gdzie się zwrócić o pomoc.
Jak wiele osób odziedziczyłem po dziadku kolekcję znaczków. Są to polskie, mongolskie, koreańskie, rosyjskie, nieliczne USA znaczki niestępowane znaczki. Pochodzą z okresu 1980-1991 i są posegregowane tematycznie tzn. sakralne, malarstwo, astronomia, flora i fauna, dziecko. Przeważnie są to kompletne serie wraz z bloczkami. I moje pytanie: Jakie klasery są godne polecenia? Szczerze mówiąc sie nie orientuje a te które posiadam (16 sztuk A4 po 16 kart) są dość sfatygowane. Wykonane z tektury w takich futerałach wykonane przez "przedsiębiorstwo filatelistyczne RSW PRASA KSIĄŻKA RUCH" (bynajmniej taka informacja widnieje na logo) w razie potrzeby zamieszczę foto. Upatrzyłem sobie klaser 60 stronicowy ze skóry ale przegródki są w nim wykonane z foli, czy to nie wpłynie negatywnie na wilgotność? Jakie środki należy używać do konserwacji znaczków? I czy temperatura w moim pokoju - około 26 stopni nie jest za wysoka? (gdzieś czytałem że korzystnie jeśli jest poniżej 20st.) Nie chciałbym sprzedawać dziadkowych znaczków i dlatego proszę o pomoc bo boję się że przez moje mało fachowe podejście kolekcja może się zniszczyć. Z góry dziękuje za możliwie wyczerpującą odpowiedź i jakiekolwiek rady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Pon Maj 28, 2007 09:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o klasery i przechowywanie - proponuję poszukać na naszym "starym" forum, gdzie kilka razy poruszane były podobne tematy np. tu http://www.filatelistyka.fora.pl/klasery-ktore-najlepsze-t640.html czy tu: http://www.filatelistyka.fora.pl/przebarwienie-gumy-znaczka-w-klaserach-abria-t519.html.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mariusz74

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drogi kolego znaczki zbieram juz od ponad 22 lat i mojim zdaniem najlepsze klasery to są z firmy fischera a najlepsze to duże bo starczą na wiele lat . niekiedy serie mozna podzielic na pod serie a najlepsze do zbierania są takie jak,, lotnictwo , samochody ,statki , kolejnictwo i wtedy jak masz takie serie to morzesz je podzielic na pod serie.
Powrót do góry
mariusz74

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z każdym nowym rokiem ,każda seria drożeje o 10% na wartości ale najlepiej jak jest malo ich na rynku . do tego nie moga mieć kancerów i najlepiej żeby byly czyste . jak otrzymaleś w spadku znaczki od dziadka to trzymaj je jak najdłużej a zobaczysz że zbieranie znaczkow to fajne jest hobby . ja jak zbieram to zbieram znaczki państwami lub morzna zbierać też seriami
Powrót do góry
wujekbaniu

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja je mam poukładane tematycznie - malarstwo, sakralne, flora, fauna, bajki i pozostałe Smile
będę je trzymał ile się da bo mają dla mnie duża wartość sentymentalną dlatego próbuje się dowiedzieć jak o nie najlepiej dbać i sprzedać te które się powtarzają żeby zdobyć środki na ewentualne udoskonalenia itp Very Happy
Powrót do góry
mariusz74

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakie zaczki masz najstarsze w swojich klaserach
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 08:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariusz74 napisał:
z każdym nowym rokiem ,każda seria drożeje o 10% na wartości...

Co za brednie Evil or Very Mad I nie dziwmy się potem, że ludzie wciąż uważają pospolite znaczki za lokatę kapitału Laughing
Powrót do góry
mariusz74

PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 09:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba nieznasz sie na kolekcjonowaniu i cennych znaczkach
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 09:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
chyba nieznasz sie na kolekcjonowaniu i cennych znaczkach

W przeciwieństwie do Ciebie znam sie nieźle. Natomiast twoje posty to stek bzdur, nie popartych żadną wiedzą.

Cytat:
do tego nie moga mieć kancerów

Znaczek nie może mieć "kancerów", znaczek może BYĆ KANCERĄ Smile
Nie wiem, jak można zbierać znaczki 22 lata i nie wiedzieć co to jest kancera Shocked

Cytat:
z każdym nowym rokiem ,każda seria drożeje o 10% na wartości

Dowody, kolego dowody... Proponuję popatrzeć do pierwszego lepszego katalogu, policzyć (do tego uwzględnić dodatkowe czynniki jak np. inflację) i ... przejrzeć na oczy Smile Pomijam już fakt, że rynek a katalogi to dwie różne sprawy, co niektórym ciężko zrozumieć w swoich ciasnych móżdżkach Smile

Cytat:
najlepiej żeby byly czyste

Co to znaczy? A może wg kolegi rzesza filatelistów, zbierających znaczki stemplowane to po prostu ludzie nieuświadomieni Shocked

Cytat:
najlepsze klasery to są z firmy fischera

Oczywiście opinia ta poparta jest głęboką analizą, wynikającą z długoletniego korzystania z klaserów czołowych światowych producentów jak Schaubek, Leuchtturm, DAVO etc. Laughing ? A może tylko ot tak - napisane, żeby sobie zaistnieć?

Jak się nie ma nic do powiedzenia - to lepiej wcale nie zabierać głosu, zamiast pisac takie pierdoły, jak kolega Evil or Very Mad
Powrót do góry
wujekbaniu

PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 09:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te są chyba najstarsze ale dowiedziałem się że są warte tyle co nic Very Happy (tak mnie w każdym razie poinformowano) reszta jest czysta i pochodzi z okresu lat 70-90, większość polska ale sporo jest też znaczków zagranicznych jakaś Mongolia chyba Kuba itp.

(co to ta kantera?? Shocked bede wdzieczny za wyjaśnienie)
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KANCERA (nie kantera Smile ) to po prostu znaczek uszkodzony. Czasem spotyka sie tez określenie "kancer". Nie należy mylić uszkodzenia znaczka (urwane ząbki, zagięcia itp.) z usterkami znaczka!

PS
Znaczki na skanach to pospolite znaczki o niewielkiej wartości - jeśli kolega nie wierzy służę skanem z katalogu Smile
Powrót do góry
mariusz74

PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak długo zbierasz znaczki
Powrót do góry
mariusz74

PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adamie filatelisto według mnie mało wiesz o znaczkach i jak z nimi nalezy postepować .na moje oko zbierasz od niedawna i nie powinieneś sie odzywać . od ilu lat zbierasz znaczki pocztowe .
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariusz74 napisał:
adamie filatelisto według mnie mało wiesz o znaczkach i jak z nimi nalezy postepować .na moje oko zbierasz od niedawna i nie powinieneś sie odzywać . od ilu lat zbierasz znaczki pocztowe .

Dłużej od ciebie. I jesli ktoś tu nie powinien sie odzywać - to tylko i wyłącznie ty.
Powrót do góry
mariusz74

PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIE LICZY SIE KTO DŁUŻEJ ZBIERA ZNACZKI . ALE W JAKI SPOSÓB JE SIE DOSTAJE .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: