Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Gdzie można nabyć karty wystawowe ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Budujemy eksponat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stamper

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 16:24    Temat postu: Gdzie można nabyć karty wystawowe ? Odpowiedz z cytatem

Witam panie i panów tematyków. Jako nowy w tym gronie mogę przez pewien czas mieć pewne kłopoty z poruszaniem się po forum i popełniać jakieś szkolne błędy za co z góry przepraszam. Proszę jednak o sugestie gdzie można kupić zwykłe, czyste karty wystawowe ? Ten zdawałoby się oczywisty wyrób nie jest znany w sklepach filatelistycznych więc liczę na pomoc ludzi obeznanych z zasadami i możliwościami wystawiania zbiorów. Przede wszystkim chodzi o taką możliwość w Krakowie i we Wrocławiu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczą zwykłe kartki A4 o odpowiedniej gramaturze.
Powrót do góry
Stamper

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez żartów... Nie wystarczą. Szukam sensownej odpowiedzi a nie porad "Zrób to sam". Chodzi mi o regulaminowe karty wystawowe.
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę mi wskazać w regulaminie FIP zapis definiujący co jest "regulaminową kartą wystawową" albo zakazujący budowy eksponatu na kartach A4. Stare, większe karty (zwane u nas czasami schaubekowskimi) odchodzą do lamusa, głównie dlatego, że ich format uniemożliwia użycie standardowej drukarki do wykonania opisów, a nie każdy ma możliwość drukowania na drukarce A3. Proszę się przejść po wystawach i przypatrzeć nowym eksponatom, jaki to jest format i jakie karty?
Powrót do góry
Stamper

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W porządku. Rozumiem chęć adaptowania się do sytuacji gdy czegoś brakuję. Ale ja potrzebuję kart, do których mam dopasowane stelaże a wcale nie obchodzi mnie regulamin FIP, do którego zmienności zdążyłem się przyzwyczaić, co wszakże nie oznacza akceptacji. Kwestia zatem pozostaje otwarta - zależy mi na poradzie dotyczącej wyłącznie możliwości nabycia kart a nie możliwości ich zastępowania.
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 08:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce w grę wchodzą jedynie duże firmy, które handlują akcesoriami filatelistycznymi - może Profilex, Hanmart? Ewentualnie aukcje internetowe. Jeśli nie to pozostanie kupno za granicą.
Powrót do góry
valentino

PostWysłany: Pon Lis 01, 2010 20:58    Temat postu: Czyste karty wystawowe Odpowiedz z cytatem

Jeżeli jest Pan jeszcze zainteresowany powyższymi kartami, proszę napisać na forum. Mam niepełne dwa opakowania w kolorze chamois, kiedyś, kiedyś przywiozłem z DDR.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Budujemy eksponat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: