Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Znaczki dwóch państw

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Budujemy eksponat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
valentino

PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 17:52    Temat postu: Znaczki dwóch państw Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj otrzymałem przesyłkę z UK, i zobaczyłem na kopercie znaczek GB o nominale 60p i znaczek Portugalii o nominale $ 05 skasowane kasownikiem pocztowym. Jak to jest, czy mogę na list nakleić znaczek polski i czeski?

http://zapodaj.net/aff295d60bb8.jpg.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
al

PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 19:59    Temat postu: Re: Znaczki dwóch państw Odpowiedz z cytatem

valentino napisał:
Dzisiaj otrzymałem przesyłkę z UK, i zobaczyłem na kopercie znaczek GB o nominale 60p i znaczek Portugalii o nominale $ 05 skasowane kasownikiem pocztowym. Jak to jest, czy mogę na list nakleić znaczek polski i czeski?

Dziwne, bo ten portugalski znaczek to Michel nr 1212 z serii 1212-1215 z 1973 roku. Nominał nie jest w dolarach, a w escudo. W Portugalii euro wprowadzono w formie gotówkowej od 01.01.2002 roku., a zaprzestano używać escudo od 01.07.2002 roku.
Wydaje mi się, że te znaczki powinne być wycofane z obiegu w Portugalii. Shocked
Znaczków pocztowych można używać tylko w kraju, który je wydał, i z którego wysyła się przesyłkę, nawet jeżeli ich cena podana jest w euro.
Powrót do góry
valentino

PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 21:02    Temat postu: dziwne Odpowiedz z cytatem

ale prawdziwe, widać to dokładnie na skanie.

http://zapodaj.net/832402771177.jpg.html

Wygląda że pracownicy poczty brytyjskiej są słabo przygotowani do pracy, ciekawe czy poczta polska przepuściła by taką przesyłkę.
Powrót do góry
al

PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo Latchford, to taka trochę większa wiocha. Ma ok 8000 ludzi. Laughing
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Budujemy eksponat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: