Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Eksponat

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Budujemy eksponat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elka26

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 21:24    Temat postu: Eksponat Odpowiedz z cytatem

Witam!!
Poniewaz troche interesuja mnie zasady budowy zbioru mam jeszcze jedno pytanie z tym zwiazane. W linkach na glownej stronie portalu znajduje sie link do strony poswieconej arche
ologii w filatelistyce. Moze sie myle ale jakos utkwilo mi w pamieci ze kiedys ktos napisal ze jest to zbior zbudowany niezgodnie z zasadami regulaminowymi dotyczacymi wystawiennictwa.
Troche mam skrupuly bo strona bardzo mi sie podoba i absolutnie nie podwazam wartosci merytorycznej tylko czy moglby ktos fachowo okreslic czy jest to zbior zgodny z zasadami wystawiennictwa czy tez nie a jezeli nie to dlaczego?
Po prostu jakos nie potrafie znalezc wad ale poczatkujacy filatelista z reguly nie dostrzega takich rzeczy.
Pozdrawiam serdecznie Smile))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż - istotnie nie jest to prezentacja eksponatu wystawowego. Co nie umniejsza oczywiście bogatych walorów edukacyjnych tej strony Smile Zresztą - tematyka jako klasa wystawiennicza podlega najbardziej dynamicznym zmianom, i czasem trudno jest nadążyć za wszystkimi trendami (BTW - mniej czy bardziej sensownymi - to już inna sprawa Smile ).

Gdyby chcieć z tego wykroić eksponat wystawowy - myślę, że trochę inaczej zbudowany powinien być plan (aczkolwiek nie jestem archeologiem i nie znam całości materiału z tego tematu - być może są aspekty tematu, których po prostu nie da się zilustrować z powodu braku materiału filatelistycznego). Zbyt szeroki jest opis - jest on oczywiście ważny i wzrasta jego znaczenie w eksponatach, ale nie można popadać z jednej skrajności w drugą - eksponat to nie może być artykuł ilustrowany znaczkami. W eksponacie nie podaje się też informacji typu nr katalogowy znaczka itp.
Nie powinno się też dawać działu o nazwie 'Varia' - plan zbioru / eksponatu powinien zawierać tylko działy o ściśle określonej, tematycznie uzasadnionej nazwie - bez 'Varia', 'Inne' itp.

Nie są to oczywiście wszystkie uwagi, ale myślę, ze autorowi strony nie chodziło o prezentowanie jej zawartosci jako eksponatu wystawowego.

Zresztą, może sam się wypowie - bo jeśli się nie mylę, to jest to ta sama osoba co obecny na naszym forum użytkownik o nicku archeofil Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
archeofil

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2008 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, zostałem wywołany do odpowiedzi, więc odpowiadam.
Rzeczywiście, strony www.archeofil.pl nie można w żadnym wypadku traktować jako eksponatu filatelistycznego, zresztą nie to było moim zamiarem. Chciałem nie tylko przedstawić materiał filatelistyczny, który posiadam (przy pomocy którego można oczywiście taki eksponat zbudować), ale także w miarę szeroko i przystępnie podać sporo informacji na temat antropogenezy i archeologii epoki kamienia Europy. Tak więc znaki pocztowe są ilustracjami tego tekstu, ale jednocześnie jego zakres jest uzależniony od dostępności określonego materiału filatelistycznego - stąd np. tak mało wiadomości o Polsce (tylko 1 znaczek). Nie chciałem pisać o czymś, czego nie mogłem pokazać na materiale filatelistycznym.
Mam nadzieję, że z czasem uda mi się zbudować prawdziwy eksponat wystawowy i gdzieś go zaprezentować, tym bardziej, że zmiany w regulaminie klasy tematycznej idą w odpowiadającymi mi kierunku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Budujemy eksponat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: