Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Klasery Juhasa - 1

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Wycena znaczków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Juhas

PostWysłany: Sob Gru 07, 2019 14:54    Temat postu: Klasery Juhasa - 1 Odpowiedz z cytatem

Hej, jednocześnie chciałem się przywitać jako nowy członek Forum.
Mam na imię Adam i zostało mi po ojcu sporo klaserów, a także luźnych znaczków w kopertach. Zbierał to wszystko przez wiele lat. Są też pełne serie, ale nie są zbytnio posortowane.

Niestety, jestem w takim miejscu w życiu, że bardzo mocno potrzebuję gotówki i to jest TEN moment. Podobno w zbiorach mojego ojca znajduje się kilka rarytasów, jednak ja o filatelistyce nie mam bladego pojęcia.

Dlatego chciałbym co jakiś czas dorzucić nową porcję znaczków do wyceny. Jeśli ktoś z Was zauważy, że znaczek jest np. częścią kolekcji, która jest coś warta, to też proszę o taką informację, bo jak już wspomniałem - jest kilka prawdopodobnie pełnych kolekcji.

OK, to pozwolę sobie zacząć najmniejszym pierwszym klaserem Smile
Tu link: http://www.strony.toya.net.pl/~juhas/znaczki/klaser1.bmp

(chciałem, być może niepotrzebnie, żeby jakość skanów była jak najlepsza, dlatego też obrazek bmp zajmuje ponad 50 MB)[/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WoZaj

PostWysłany: Sob Gru 07, 2019 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze zapoznaj się kolego z tym postem http://www.zgpzf.pl/ffp/viewtopic.php?t=5057.
Przedstawione znaczki - przynajmniej polskie są bez wartości.
Pojedyncze znaczki z serii, stemplowane,pożółkłe.
Widać też sporo znaczków z uszkodzonym ząbkowaniem.
Powrót do góry
ksiark

PostWysłany: Nie Gru 08, 2019 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juhas ten skan wygląda na bardzo ale to bardzo amatorskie zbieranie jeśli inne wyglądają podobnie to się nie fatyguj. Cos warte może być tylko to co Twój ojciec poukładał i posortował, czyli sam uznał za cos warte. Jeśli trzymał znaczki w kopertach albo w takim chaosie jak to co na skanie to oznacza to co napisałem w pierwszym zdaniu i musisz szukać innego źródła podreperowania Twojej sytuacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Juhas

PostWysłany: Nie Gru 08, 2019 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info. Tak, ojciec zbierał czysto hobbistycznie. Znaczki w kopertach, z tego co się orientuję, pochodzą z pełnych serii z jakichś... "newsletterów lat 90tych TPSA" Smile

Natomiast jest kilka jeszcze klaserów. I generalnie nic bym z tym nie robił, ale ponoć znajduje się tam COŚ. Niestety nie znam się na tym, a dowiedziałem się od mamy już po śmierci ojca.
Powrót do góry
Daniel

PostWysłany: Nie Gru 08, 2019 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wklej po jednej stronie z każdego klaseru. Nie musi być super jakość skanu na 50 MB Smile zwykły, przeciętny skan na początek całkowicie wystarczy. Po takim jednym skanie zobaczymy, czy faktycznie wszędzie jest podobny rodzaj amatorskiego zbioru, czy może akurat pechowo wybrałeś jakieś zapasy, które może tata dla kogoś trzymał itp. itd., a reszta jest ciekawa. Niestety, tu mamy zbiorek na tyle amatorski, że trudno przypuszczać, żeby ten drugi scenariusz był prawdziwy. Generalnie jeśli ktoś zbiera amatorsko, to szansa na to, że trafi mu się rarytas, jest minimalna - bo rarytasy nie biorą się znikąd, trzeba się poważnie wymieniać, jeździć na giełdy, aukcje, wiedzieć czego szukać, z kim szukać i gdzie szukać. Mama cokolwiek wie, gdzie ma być to COŚ?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Wycena znaczków Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: