Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Ciekawostka.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Humor/Na luzie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agrest

PostWysłany: Wto Gru 19, 2017 20:18    Temat postu: Ciekawostka. Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczów.
Zapewne każdy lub pewna część słyszała o gradingu monet.
Ale nie wiem czy każdy wie że graduje się też znaczki i inne kolekcjonerskie przedmioty.

Grading

W tym nawet komiksy, itd ... choć nie wiem jaki jest cel gradowania komiksu czy np. gry nintendo skoro komiksu nie przeczytasz, w grę nie pograsz.
Mieć aby mieć bez sensu Smile

Tak zwana trumna jest zamknięta próżniowo, walor może leżeć dekady albo wieki i nic mu nie będzie, do tego otrzyma odpowiednią do stanu zachowania notę z certyfikatem firmy.(Tu już nie będę spekulował) Very Happy

Zastanawiam się czy nie jest to pewną alternatywą dla filatelistyki i przedłużenia żywotności znaczka dla przyszłych pokoleń.
Fajnie było by wziąć walor w łapę i obejrzeć go z każdej strony ze świadomością że nie stanie mu się żadna krzywda.
Z chęcią bym usłyszał co koledzy sądzą na ten temat.
Pozdrawiam.

<edit>
Nie no z tą próżnią to chyba przegiąłem ..Laughing
Ale jeśli nawet to wydaje mi się że może być to dobra opcja zwłaszcza jeśli się płaci procent od wartości znaczka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
listonosz

PostWysłany: Sro Gru 20, 2017 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papier ze ścieru drzewnego podlega samodegradacji, obojętnie czy będzie zamknięty próżniowo czy nie.
pozdr.
L.
Powrót do góry
Agrest

PostWysłany: Czw Gru 28, 2017 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info Listonosz.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Humor/Na luzie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: