Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Koperty Ck z obiegu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Kupię
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Graf Orlok

PostWysłany: Wto Kwi 02, 2013 17:48    Temat postu: Koperty Ck z obiegu Odpowiedz z cytatem

Poszukuję polskich kopert pocztowych (Ck) z obiegu pocztowego. Ponieważ dopiero zaczynam, więc poszukuję przede wszystkim kopert od lat 60-tych ze względu na niską cenę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FDC
Gość

PostWysłany: Sro Kwi 03, 2013 09:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co to za "nowe" zainteresowanie Smile
Powrót do góry
Graf Orlok

PostWysłany: Czw Kwi 04, 2013 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wzięło się stąd, że jakiś czas temu nabyłem tani, wielki karton całości adresowanych do ZUS-u z lat 80-90. Mimo, że okres wyjątkowo tani to piękno tych listów mnie urzekło =] Ponieważ jednak lubię jakąś systematykę i zważając na niezbyt wygórowane ceny katalogowe sporej części wydanych polskich Ck, powybierałem interesujące mnie koperty. Zamiłowanie do stempli pozostało. Zatem czyste czy stemplowane grzecznościowo mnie nie "kręcą", jednak taka całość z doklejonym znaczkiem lub kilkoma, do tego R-ka i wszystko inne co może się zdarzyć to już wręcz "piękno natury" =]. Niestety przeglądając wszelkie serwisy aukcyjne, kopert z obiegu jest mało w ofertach, ceny zazwyczaj lekko zawyżone, albo pozostaje kupno w stylu 4 zł za kopertę, 5 zł za przesyłkę bo jakoś zestawów nie widuję. Dlatego szukam tutaj. Wszystkich podstawowych kopert nie ma tak wiele, ani super drogich rarytasów też nie ma, zatem fizycznie kiedyś uda mi się zebrać komplet. Sporo jednak czasu zajmie mi szukanie pojedynczych walorów.Te kilka najnowszych spreparuję sobie sam, bo są wciąż w ofercie sklepu internetowego PP. Generalnie całości z obiegu to jest TO =] Są ograniczone ramy tego zbioru więc widzę wyraźnie cel i koniec takiego zbioru. No i zabawa na ładne kilka lat w poszukiwaniu dość rzadko oferowanych, ale tanich walorów.
Powrót do góry
Graf Orlok

PostWysłany: Wto Mar 08, 2016 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualizuję temat. Tu lista moich braków z wyszczególnieniem typów z podziałem na różne sygnatury:

http://colnect.com//pl/stamps/list/country/4365-Polska/format/8-Ca%C5%82ostki/wish_list/Graf-Orlok
Powrót do góry
Metody

PostWysłany: Wto Mar 08, 2016 21:45    Temat postu: Koperty Ck z obiegu Odpowiedz z cytatem

W moich zbiorach, które porządkuję znajdzie się sporo takich kopert, głównie z lat po 1970 roku. Pytanie czy interesują również Pana koperty takie same ale z różną frankaturą?
Jeśli Pan potwierdzi zainteresowanie przygotuję listę kopert.
Warunki sprzedaży lub wymiany do uzgodnienia.
Proponuję kontakt na: kuciah@interia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Kupię Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: