Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Koniec monopolu Poczty Polskiej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FDC
Gość

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2012 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy reklamowałem ostatnio zaginiona przesyłkę rejestrowaną na PP, otrzymałem informacje że podobni złapano tego "kubusia" łasego na moje listy. Pożyjemy zobaczymy.
Powrót do góry
Pawelski1989

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2012 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też podejrzewam że list nie został wysłany ale bardziej skłaniam się do tego że to jednak pocztowcy ukradli.Pytałem się innych o tego wymieniającego się i odpisali mi że jest uczciwy(chociaż mógł sobie stworzyć kilka kont na tej stronie).Zaoferował też zapłatę za te znaczki.

Dużo pewnie zależy do jakiej sortowni trafiają listy i paczki.Tam gdzie ludzie są uczciwi albo już kogoś złapano i boją się podpaść wszystko jest ok a tam gdzie udaję im się kraść od dłuższego czasu stają się coraz bardziej bezczelni.Czytałem o przypadku że wyjęto z paczki nową komórkę a włożono starą a pewien list w którym były zdjęcia w formacie podobnym do pieniędzy otworzono i dopisano innym długopisem i charakterem pisma "przepraszamy babciu ale musieliśmy otworzyć kopertę żeby dołożyć kilka zdjęć".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
morganghost

PostWysłany: Sro Gru 12, 2012 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od stycznia nowe ceny przesyłek na poczcie:
http://biznes.onet.pl/poczta-polska-zapowiada-nowe-ceny-uslug-znaczki-i-,18572,5329601,1,news-detal
Powrót do góry
al

PostWysłany: Czw Gru 13, 2012 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Od Nowego Roku zmienia się oferta listów zwykłych i poleconych nadawanych w trybie ekonomicznym i priorytetowym. Z sześciu przedziałów wagowych powstaną trzy: do 350 g, 350 g-1 kg oraz 1-2kg. "Aktualny cennik dezorientuje naszych klientów. Często nie wiadomo, jaki znaczek kupić dla danego listu. Dzięki nowemu podejściu klienci będą mogli zaoszczędzić czas. Dla nas oznacza to z kolei (...) przyspieszenie doręczania przesyłek" – powiedział na konferencji członek zarządu Poczty Polskiej Janusz Wojtas.
Poczta zapowiada też zmianę od stycznia cen usług powszechnych, które jako operator publiczny ma obowiązek świadczyć. Na listy krajowe, nadawane jako ekonomiczne, do 350 g będzie obowiązywała jedna cena - 1,60 zł (dotychczas 1,55–1,90 zł). W przypadku listów poleconych do 350 g (tryb ekonomiczny) cena wyniesie 3,80 zł (obecnie 3,75 – 4,10). Nie zmienią się ceny paczek doręczanych na terenie kraju."

http://biznes.onet.pl/poczta-polska-zapowiada-nowe-ceny-uslug-znaczki-i-,18572,5329601,1,news-detal

To teraz przy wysyłaniu znaczków na wymianę,trzeba będzie sobie kupić wagę.
Powrót do góry
embok

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korzystam z usług Poczty Polskiej od ponad 50 lat, od kilkunastu lat wysyłam rocznie ponad 500 listów (połowa nierejestrowanych !) i kilkanaście paczek do odbiorców krajowych i zagranicznych a także otrzymuję wiele przesyłek z kraju i zagranicy - dotychczas nie zginęła ani jedna przesyłka !!!, chociaż 1 list z Niemiec dotarł do mnie po 630 dniach (z naszej Prokuratury, gdzie był "dowodem w sprawie" kradzieży w urzędzie pocztowym, ujawnionej przez samych pracowników tegoż UP), a 1 paczka priorytetowa została doręczona adresatowi w Niemczech po 13 dniach od nadania, zaraz po Świętach Bożego Narodzenia (w wyniku reklamacji uzyskalem potwierdzenie, że paczka poleżała sobie kilka dni w urzędzie odbiorczym).
Czyż bym był drugim (po "pakusmi") szczęśliwcem ? Na pewno jest takich znacznie więcej, ale się nie ujawniają. Dlaczego ???
Otrzymałem nawet kilkanaście przesyłek nierejestrowanych źle zaadresowanych (brak nazwy ulicy i numeru domu, niewłaściwy kod pocztowy, inne miasto itp), gdzie pracownicy Poczty Polskiej zadali sobie wiele trudu, by mnie "namierzyć" (chociaż mogli uznać te przesylki za "niedoręczalne").
W Poczcie Polskiej zdecydowana większość pracowników to ludzie sumienni i uczciwi, choć zdarzają się "uczciwi inaczej" (jak w każdej społeczności), których na szczęście eliminują sami współpracownicy !!!
Nie zamierzam więc rezygnować z usług powszechnych Poczty Polskiej, do której mam największe zaufanie mimo wielu zastrzeżeń (dotyczących jednak innych spraw).
Inne firmy świadczące tego typu usługi muszą mnie przekonać, że poza niższą ceną mają coś istotniejszego (jakość usług) do zaoferowania.
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Sob Gru 15, 2012 09:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

al napisał:

Może taką al ? Smile

Dla mnie to pozytywna informacja, i jak najbardziej słuszna. To trochę ułatwi nam życie.

pakusmi napisał:
w takim razie moge uwazac sie za szczesliwca jesli do tej pory nic mi nie zaginelo. Nawet nie przypuszczalem ze na poczcie gina przesylki w takiej ilości jak pisze przedmowca

Odkąd chodzę z telefonem pod ajencje pocztową i nagłośniłem sprawę że wszystko filmuję, na razie dociera 100% nierejestrowanych listów które wysyłam. Zamówiłem sobie równiez etykietki adresowe i przyklejam je w miejscach w których można by się dostać do listu. No i złapali tego gada na sortowni.
Powrót do góry
al

PostWysłany: Sob Gru 15, 2012 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FDC napisał:
al napisał:

Może taką al ? Smile

Nie taka. Waga musi być z dokładnością do 0,01 g, bo jak przekroczysz, to musi być znaczek o wyższym nominale. Laughing
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Sob Gru 15, 2012 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to jest prawdziwa (z epoki) pocztowa waga do listów Twisted Evil
Powrót do góry
al

PostWysłany: Sob Gru 15, 2012 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracamy do starych dobrych czasów: Shocked Laughing
http://sejmometr.pl/prawo/26960
Jak to dobrze, bo ja mam taką w kilo i w funtach:
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Sro Gru 19, 2012 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wydawało się że już nie kradną - a tu kolejny monit ze list zwykły nie dotarł, 5 tygodni to chyba można coś podejrzewać.
Powrót do góry
TaWicz

PostWysłany: Sro Gru 19, 2012 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pozoru miało być tak pięknie - jak wynikało z cytatu wypowiedzi rzecznika poczty - podwyżka tylko o 5 groszy, ale w zamian zamiast do 50 g mamy 350 g:
al napisał:
"Od Nowego Roku zmienia się oferta listów zwykłych i poleconych nadawanych w trybie ekonomicznym i priorytetowym. Z sześciu przedziałów wagowych powstaną trzy: do 350 g, 350 g-1 kg oraz 1-2kg.
Na listy krajowe, nadawane jako ekonomiczne, do 350 g będzie obowiązywała jedna cena - 1,60 zł (dotychczas 1,55–1,90 zł). W przypadku listów poleconych do 350 g (tryb ekonomiczny) cena wyniesie 3,80 zł (obecnie 3,75 – 4,10). Nie zmienią się ceny paczek doręczanych na terenie kraju."

a wyszło.... jak zwykle, czyli:
- podane przez rzecznika opłaty dotyczą listu zwykłego ekonomicznego gabarytu A wagi do 350 g (kolejne przedziały wagowe dla tego rodzaju przesyłki to: ponad 350 do 1000 g - 3,70 zł i ponad 1000 do 2000 g - 6,30 zł),
- przy gabarycie B ceny w odpowiednich kategoriach wagowych dla tego rodzaju przesyłek przedstawiają się następująco: 3,75 (powyżka o ponad 100% biorąc pod uwagę dotychczasową opłatę za list do 50 g!!!), 4,75 i 7,30 zł,
- przy przesyłkach priorytetowych zwykłych mamy kolejno przy gabarycie A: 2,35, 4,50 i 8,80 zł, a przy gabarycie B: 5,10, 7,10 i 10,90 zł,
SZOK PRZEŻYJEMY PRZY PRZESYŁKACH ZAGRANICZNYCH:
co prawda utrzymano dotychczasowe kategorie wagowe oraz wprowadono zasadę, że opłaty za listy w pierwszych trzech kategoriach wagowych (do 50 g, ponad 50 do 100 g i ponad 100 do 350 g) są jednakowe do wszystkich stref/krajów, ale:
- listy ekonomiczne będą kosztowały odpowiednio - 4,60, 9 i 10 zł
- listy priorytetowe będą kosztowały odpowiednio - 5, 11 i 13 zł.
Jak łatwo zauważyć najpopularniejsze listy - w Europie do 50 g - kosztować będą prawie 100% drożej...

Rozśmieszyć może uwaga rzecznika poczty, iż nie zostaną podniesione opłaty za paczki - po prostu już teraz poczta nie jest konkurencyjna, bo np. paczka priorytetowa wagi od 5 do 10 kg gabarytu B na poczcie kosztuje 26 zł, podczas gdy w konkurencyjnych firmach przesyłkę kurierską (wagi do 30 kg, odbieraną bezpośrednio od klienta i dostarczaną adresatowi na na drugi dzień!) można nadać za niecałe 20 złotych... (a o takiej wadze na poczcie kosztuje 53 zł, o cenie pocztowego POCZTEXU nawet nie wspominam).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FDC
Gość

PostWysłany: Czw Gru 20, 2012 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam że ten pomysł jest chory, teraz to dopiero będą spekulacje, kombinacje i inne matactwa.

Najbardziej w PP denerwuje mnie wybiorczość co do przekazywania informacji na temat nowości filatelistycznych. Napisałem swojego czasu chyba z 4 prośby na ten temat i nie dostałem żadnej informacji zwrotnej do tej pory. Człowiek chciał by je prezentować na swoim serwisie całkowicie bezpłatnie i nie może tego robić, bo nikt nie chce mu ich udostępnić. A to nie mi chyba powinno zależeć na promocji swojego produktu i to całkowicie bezpłatnie. Może ktoś mi powie gdzie trzeba mieć wejście i komu podmaślic aby takie informacje dostawać. ?? Nie wiem w czym jest problem skoro Członkowie PZF są pracownikami PP - tym bardziej to powinno iść jak po maśle. A może to dlatego jest taki problem ?
Powrót do góry
Ksionrze

PostWysłany: Wto Sty 08, 2013 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LINK
Jak dalej dezycyjność będą mieć cymbały wymyślające przepisy jak w/w, to jestem za najszybszym uwolnieniem rynku.
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Sro Sty 09, 2013 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko niech pojawi się konkurencja z prawdziwego zdarzenia, bo tak zachwalany przez niektórych Inpost to jeszcze większe dziadostwo!
Powrót do góry
Ksionrze

PostWysłany: Sro Sty 09, 2013 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam_filatelistyka.org napisał:
Tylko niech pojawi się konkurencja z prawdziwego zdarzenia, bo tak zachwalany przez niektórych Inpost to jeszcze większe dziadostwo!

No to jedynie chyba Deutsche Post.I to raczej jako nowy właściciel niźli konkurencja niestety.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: