Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Koperta - poczta miejska w Warszawie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Całostki pocztowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Daniel

PostWysłany: Pią Lut 24, 2012 14:55    Temat postu: Koperta - poczta miejska w Warszawie Odpowiedz z cytatem

Może to nie całostka, ale o całości inni też pytali w tym dziale, a zatem...
Mam pytanie o taką kopertę z Allegro: http://allegro.pl/warszawa-poczta-miejska-i2161552934.html

Moja wątpliwość wiąże się z tym, że na kopercie jest stempel "Wręczenie opłacone" stosowany wg Fischera od września 1918 roku. Z tyłu jest jednak naklejony znaczek poczty miejskiej, a z tego co wiem warszawskie znaczki przestały być używane w 1916 roku, a później stosowano już wyłącznie stemple opłat doręczeniowych, w tym ten użyty w tym przypadku. Czy dobrze więc przypuszczam, że coś z tym listem jest nie tak i że został on dodatkowo "upiększony"? A może czegoś nie wiem i wszystko jest w porządku? Czy ktoś zna się lepiej i mógłby powiedzieć coś więcej rozwiewając wątpliwości?

Edit: http://allegro.pl/warszawa-fi-2-f-stempel-27-ii-a-na-liscie-gw-i-op-i2114431666.html - tutaj znalazłem podobny przypadek, jednak list ma gwarancję. Wychodzi więc na to, że jednak znaczki i tego typu stemple używano w tym samym czasie? Prosiłbym o więcej informacji Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Sob Lut 25, 2012 09:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie kolega ma w Fischerze napisane, że ten stempel był stosowany od września 1918 r.? Bo jako żywo takowej informacji nie widzę ani w Fischerze (co prawda mam pod ręką wydanie z 2006 r.) ani w KSPZP. To ze w katalogu sklasyfikowano te stemple za tzw. VI wydaniem stempli Poczty Miejskiej nie oznacza wcale, ze były one stosowane dopiero od 1918 roku! Jeszcze dalej jest np. stempel 28, który był używany od 1915.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Całostki pocztowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: